W zakresie egzekucji z nieruchomości komornik swoją właściwością obejmuje obszar Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia.

Właściwość terytorialna Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu PDF

Abramowskiego Edwarda aleja Dąbska
aleja Kochanowskiego Jana aleja Matejki Jana
aleja Paderewskiego Ignacego Jana aleja Różyckiego Ludomira
Anny św. Antoniego
Arrasowa
Bacciarellego Marcelego Bacha Jana Sebastiana
Bałuckiego Michała Banacha Stefana
Bandtkiego Jerzego Samuela św. Barbary
Barlickiego Norberta Bartla Kazimierza
Bartoszowicka Barycka
Baudouina De Courtenay Jana Becka Józefa płk
Belwederczyków Bema Józefa gen.
Bema Józefa gen. plac Benedykta Polaka
Benedyktyńska Bernardyńska
Białoskórnicza Biegasa Bolesława
Bielarska wyspa Biskupa Tomasza Pierwszego
Biskupia Bogusławskiego Wojciecha
Bohaterów Getta Plac Bolesława Chrobrego
Bolesławiecka Borelowskiego Marcina
Borna Maksa plac Boznańskiej Olgi
Bożego Ciała Braci Gierymskich
Brandta Józefa Braniborska
Brata Alberta Brzóski Stanisława ks.
Bujwida Odona bulwar Kulczyńskiego Stanisława
bulwar Piotra Włostowica bulwar Wyszyńskiego Stefana Kardynała
bulwar Zwierzyckiego Józefa
Canaletta Bernarda Belotta Chałubińskiego Tytusa
Chełmońskiego Józefa Chemiczna
Chojnowska Chopina Fryderyka
Cicha Cieszkowskiego Augusta
Cieszyńskiego Antoniego Cinciały Andrzeja
Curie-Skłodowskiej Marii Cybulskiego Wojciecha
Czackiego Tadeusza Stefana Czarnieckiego
Czarnoleska Czerwonego Krzyża
Czesława Błogosławionego Czysta
Czysty Plac
Damrota Konstantego ks. Daszyńskiego Ignacego
Dąbska aleja Dembowskiego Edwarda
Dicksteina Samuela Długa
Dmowskiego Romana Dobra
Dolna Dominikański Plac
Doroty św. Drabika Stanisława
Drobnera Bolesława Druckiego-Lubeckiego Franciszka Ksawerego
Drzewna Dubois Stanisława
Ducha św. Dunikowskiego Ksawerego Bulwar
Dworcowa Nr Nieparzyste
Elsnera Józefa Elżbiety św.
Fałata Juliana Flisacka
Franciszkańska Franciszkański Plac
Frycza-Modrzewskiego Andrzeja
Garbary Garncarska
Gdańska Gepperta Eugeniusza
Gersona Wojciecha Głogowczyka Jana
Głogowska Głośna
Głowackiego Bartosza Gnieźnieńska
Godebskiego Cypriana Góralska
Górnickiego Łukasza Grabarska
Grabiszyńska numery nieparzyste od 1 do 89, numery parzyste od 2 do 78 Grobla Kozanowska
Grodzka Grottgera Artura
Grunwaldzka Grunwaldzki plac
Handelsmana Marcelego Henryka Brodatego
Henryka Pobożnego Heweliusza Jana
Hlonda Augusta Kardynała Hoene-Wrońskiego Józefa Marii
Idaszewskiego Kazimierza skwer Idziego św.
Igielna Inowrocławska
Jackowskiego Maksymiliana Jadwigi św.
Jagiełły Władysława Jana Kapistrana św.
Jana Pawła II Plac Janickiego Klemensa
Janiszewskiego Zygmunta Jaracza Stefana
Jasna Jatki
Jedności Narodowej Jezierskiego Franciszka Salezego ks.
Jęczmienna Jodłowa
Joliot-Curie Fryderyka Józefa św.
Kanałowa Kanonia
Kapitulna Karłowicza Mieczysława
Kasprzaka Marcina Kaszubska
Katarzyny św. Katedralna
Katedralny plac Kazimierska
Kazimierza Jagiellończyka Kazimierza Wielkiego
Kaznodziejska Kępa Mieszczańska wyspa
Kiełbaśnicza Kilińskiego Jana
Kluczborska kładka Bielarska
kładka Burzowa kładka Ogrodowa
kładka Zwierzyniecka Kochanowskiego Jana aleja
Kolberga Oskara Kolejowa
Kołłątaja Hugona Komandorska 1-13, 2-16
Kościuszki 1-121, 2-114 Kościuszki Tadeusza Plac
Kominka Bolesława Kardynała Konarskiego Szymona
Kopernika Mikołaja Korczaka Janusza
Kosiby Aleksandra Kossaka Juliusza
Kosynierów Gdyńskich Kościelny plac
Kotlarska Kotsisa Aleksandra
Kożuchowska Krajewskiego Rafała
Kraińskiego Wincentego Ks. Krawiecka
Kręta Krowia
Krupnicza Kruszwica
Krzysztofa św. Plac Krzywa
Krzywickiego Ludwika Księcia Witolda
Kulczyńskiego Stanisława bulwar Kurkowa
Kurzy Targ KuźniczaLedóchowskiego Mieczysława Kardynała
Legionów Plac Legnicka
Lelewela Joachima Leszczyńskiego Stanisława
Libelta Karola Lipińskiego Karola
Liskego Ksawerego Litomska
Lompy Józefa Lubińska
Ludzi Ze Znakiem "P" skwer
Łaciarska Ładna
Łazienka Łąkowa
Łęczycka Łokietka Władysława
Łowiecka Łukasiewicza Ignacego
Macieja św. plac Malarska
Marcina św. Malczewskiego Jacka
Marcina św. Marcinkowskiego Karola
Marii Magdaleny św. Matejki Jana aleja
Mennicza Mianowskiego Józefa
Miarki Karola Michalczyka Kazimierza
Michałowskiego Piotra Mickiewicza Adama
Mielczarskiego Romualda Mierosławskiego Ludwika gen.
Mieszczańska Mieszka I
Mikołaja św. Mikołaja św. Plac
Mikulicza-Radeckiego Jana Miła
Minkowskiego Oskara Młodnickiego Artura
Młodych Techników Modrzejewskiej Heleny
Moniuszki Stanisława Monte Cassino
Mosbacha Augusta most Bartoszowicki
most Grunwaldzki most Mieszczański
most Młyński most Pomorski
most Słodowy most Szczytnicki
most św. Klary most Tumski
most Warszawski most Zaleski
most Zwierzyniecki Mostowa
mosty Jagielloński Muzealna
Muzealny Plac Myśliwska
Na Końcu Na Szańcach
Nabycińska Najświętszej Marii Panny
Namysłowska Nankera Biskupa Plac
Nauczycielska Nehringa Władysława
Niemcewicza Juliana Ursyna Noakowskiego Stanisława
Nobla Alfreda Norblina Piotra
Norwida Cypriana Kamila Noskowskiego Zygmunta
Nowa Nowowiejska
Nowy świat Nowy Targ Plac
Nożownicza Nulla Franciszka płk
Odrzańska Ofiar Oświęcimskich
Okrzei Stefana Oleśnicka
Olszewskiego Karola Oławska
Ołbińska Orląt Lwowskich Plac
Orłowskiego Aleksandra Orzeszkowej Elizy
Ostrów Tumski wyspa Otwarta
Paderewskiego Ignacego Jana aleja Pankiewicza Józefa
Parkowa Partyzantów
Pastelowa Pasterska
Pasteura Ludwika wybrzeże Paulińska
Pautscha Fryderyka Pawła św.
Pawłowa Iwana Pestalozziego Jana Henryka
Piasek wyspa Piaskowa
Piastowska Pierwszej Dywizji
Pilata Stanisława Piłsudskiego Józefa Marszałka Aleja
Pionierów Wrocławskich skwer Piramowicza Grzegorza ks.
Piwna plac Bema Józefa Gen.
plac Borna Maksa plac Grunwaldzki
plac Katedralny plac Kościelny
plac Macieja św. plac Polski
plac Powstańców Warszawy plac Powstańców Wielkopolskich
plac Słowiański plac Staszica Stanisława ks.
plac Strzelecki plac Westerplatte
Plater Emilii Pochyła
Podwale 1-65, 2-55 Podwórcowa
Polaka Benedykta Pomorska
Poniatowskiego Józefa Księcia Portowa
Potebni Andrzeja Powstańców Warszawskich skwer
Powstańców Wielkopolskich plac Poznańska
Probusa Henryka Promień
Prosta Prusa Bolesława
Przejście Garncarskie Przejście Żelaźnicze
Przeskok Psie Budy
Pszenna Ptasia
Pugeta Ludwika Purkyniego Jana Ewangelisty
Reja Mikołaja Rejtana Tadeusza
Robotnicza 1-69, 2-72 Rodakowskiego Henryka Hipolita
Roentgena Wilhelma Rodakowskiego Henryka Hipolita
Rostafińskiego Józefa Roosevelta Franklina Delano
Rozjezdny Plac Rozbrat
Ruska Ruchu Oporu Olimp Skwer
Rybacka Różyckiego Ludomira aleja
Rydygiera Ludwika Rychtalska
Rynek Rybia
Rynek-Ratusz Rynek-Szczepiński
Rzeźnicza Rzeźbiarska
Ściegiennego Piotra ks. Ścinawska
Ślewińskiego Władysława Śniadeckich Jędrzeja i Jana
Środkowa Śrubowa
Śrutowa św. Anny
św. Idziego św. Jadwigi
św. Józefa św. Macieja plac
św. Marcina św. Wincentego
Świdnicka Świebodzka
Świętochowskiego Aleksandra Świętokrzyska
Salezjańska Sądowa
Sempołowskiej Stefanii Sępa - Szarzyńskiego Mikołaja
Siemiradzkiego Henryka Sienkiewicza Henryka
Sierakowskiego Zygmunta Sikorskiego Władysława Gen.
SkargiPiotra Ks. Składowa
skwer Ludzi Ze Znakiem "P" skwer Pionierów Wrocławskich
skwer Powstańców Warszawskich skwer Profesora Kazimierza Idaszewskiego
skwer Sybiraków skwer Zbyszka Cybulskiego
Sławka Walezego Słowackiego Juliusza Aleja
Słowiańska Słowiański plac
Słubicka Smętna
Smolecka Smoleńskiego Jerzego Józefa
Smoluchowskiego Mariana Sokolnicza
Solidarności Plac Solny Plac
Sołtysia Sopocka
Sowińskiego Józefa gen. Spółdzielcza
Srocza Stacyjna
Stanisławskiego Jana Starogroblowa
Staromłyńska Staszica Stanisława ks. plac
Stawowa Stefczyka Franciszka
Stein Edyty Błogosławionej Strażnicza
Strzegomska 1-9, 2-10 Strzegomski Plac
Stwosza Wita Strzelecki plac
Suchardy Edwarda Sukiennice
Szajnochy Karola Szanieckiego Jana
Szczepińska Szczytnicka
Szewska Szpitalna
Szprotawska Szramka Emila ks.
Szymanowskiego Karola
Teatralna Teatralny Plac
Tęczowa Tomasza Pierwszego Biskupa
Tramwajowa św. Trójcy
Trzebnicka
Ukryta Uniwersytecka
Uniwersytecki Plac Urbańskiego Jerzego Jana
Ustronie
Walecznych Waryńskiego Ludwika
Warzywnicza Wąska
Westerplatte plac Widok
Wieniawskiego Henryka Wierzbowa
Więzienna Wita św.
Wincentego św. Witelona
Wittiga Edwarda Wiwulskiego Antoniego
Włodkowica Pawła Wodna
Wojciecha z Brudzewa Wojtkiewicza Witolda
Wolności Plac Wrocławczyka Michała
Wróblewskiego Zygmunta Wszystkich Świętych
wybrzeże Pasteura Ludwika wybrzeże Wyspiańskiego Stanisława
Wyczółkowskiego Leona Wygodna
Wysockiego Piotra Wysoka
wyspa Bielarska wyspa Kępa Mieszczańska
wyspa Ostrów Tumski wyspa Piasek
wyspa Słodowa wyspa Tamka
Wyspiańskiego Stanisława wybrzeże Wystawowa
Wyszyńskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Stefana Kardynała bulwar
Zachodnia Zaka Eugeniusza
Gabrieli Zapolskiej Zaporoska 1-13, 2-10
Zaułek Wolski Zbyszka Cybulskiego skwer
Zdrowa Zelwerowicza Aleksandra
Zgorzelecka Zielińskiego Tadeusz 1-17, 2-18
Zielonego Dębu Zielonogórska
Ziemowita Złotoryjska
Zyndrama z Maszkowic Żagańska
Żeromskiego Stefana Żiżki Jana
Żmichowskiej Narcyzy Żytnia

Art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

Art. 8 ust. 6 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji

Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika.